• Talep Arama

  - İşbirliği, ithalat, ihracat talepleri için tıklayın
 • Ürün Arama

  - Faaliyet gösteren firmalar hangi ürünleri üretiyor
 • Firma Arama

  - Aradığınız firmaya ulaşmak için tıklayınız
 • Tanıtım Filmi

  - Görsel sunum

Sayın Vali Abdil Celil ÖZ, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

TRABZON’UN MÜTEŞEBBİS ANLAMDA YETİŞMİŞ BİR BİRİKİMİ, TİCARİ KAPASİTESİ VE KÜLTÜRÜ VAR
 
Sayın Vali Abdil Celil ÖZ, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunarak burada sanayicilerle bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanımız Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin AKTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin görüntülü sunumundan sonra OSB ile ilgili görüşlerini açıklayan Vali Öz, Beşikdüzü OSB’nin Trabzon ve bölge ekonomisine yön vereceğini ifade ederek, “Trabzon’da sanayi konusunda belli avantajlarımız var. Trabzon’un müteşebbis anlamda yetişmiş bir birikimi, ticari kapasitesi ve kültürü var. Bunun ötesinde Rusya, Gürcistan, İran, Ortadoğu ve Kafkasya pazarlarıyla Türkiye’nin doğu bölgesi açısından önemli bir ticaret ve sanayi merkezi olma potansiyeline sahip bir şehirdir. Beşikdüzü OSB’nin birinci etap altyapı çalışmaları tamamlandı. Büyük oranda fabrikalar üretime geçmiş ve halen inşaatı devam eden fabrikalarımız da vardır. Diğer boş parsellerimizi de zamanla müteşebbislere tahsis edip yatırımcıyı buraya çekeceğiz. Dolayısıyla Beşikdüzü OSB büyük oranda kurumsallaşmasını tamamlamış olacaktır.

 
BEŞİKDÜZÜ OSB’DEKİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ FABRİKALARIMIZ BÖLGENİN İSTİHDAMINA, EKONOMİSİNE, TİCARETİNE BÜYÜK KATKILAR SAĞLIYOR

Vakfıkebir ve Akçaabat Şinik OSB’lere de değinen Vali, buralarda özellikle kamulaştırma ve yol konusunda eksiklerin olduğunu ifade etti. Bu eksikliklerin giderilmesiyle ilimizde istihdama, ekonomiye büyük katkılar sağlanacağını belirten Vali, “Onlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ancak Beşikdüzü OSB’deki küçük ve orta ölçekli fabrikalarımız bölgenin istihdamına, ekonomisine, ticaretine büyük katkılar sağlıyor. Burada üretim yaparak bölge insanının istihdamına imkan sağlayan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum.

Vali Öz, yatırımcılara gerekli desteği vermeye gayret edeceklerini belirterek, işbirliği içinde, ortak bir kültürle Beşikdüzü OSB’nin örnek bir bölge haline getirilebileceğini ifade etti. Vali, “Üreten, ürettiğini pazarlayan bir bölgenin oluşmasında emeği geçenleri kutluyorum” diye ifadede bulundu.